Küsitlus

Kas Tartu Ekspress peaks tegevust jätkama?

Nuta ja halise, nagu homset polekski

Saada sõbrale

Turvakood
Koodi uuendamiseks kliki siia
Mullu valutasid Tartu Ekspressi lugejad enim südant haridusministeeriumi pealinna tagasi hiilimise pärast, ent suunurki ülespoole keerata pole põhjust tänavugi. Vikipeedia

Viiendat korda käivituva Tartu Ekspressi aasta teo valimist varjutab minijuubelile kohaselt eriti morbiidne meeleolu.

Aasta tigu kujutab endast traditsiooniliselt lõppenud aastal kõige negatiivsemaid emotsioone üles kiskunud sündmust või nähtust. Meenutagem: 2014. aastal pälvis meie auväärse tiitli bussijaama saaga, aasta hiljem Madruse tänava nimeskandaal, seejärel parkimiskirve teravnemine ja mullu haridusministeeriumi hiilimine tagasi Tallinna.

Suurest mängust välja

Kümme nominenti on kõigiti valmis virtuaalset karikat üle võtma ning otsus jääb meie kodulehel 9. jaanuari keskpäevani puhtalt rahva teha. Loomulikult kuulub nimistusse Emajõe ümber kätest kinni võtnud aktivistide maha karjutud puidurafineerimistehas, mille loodavad 200 töökohta ja kaasnev majandussüst teoreetilisele tasandile jäigi. Mõistagi mööname, et suure osa lugejate jaoks keskkonnaarmastusest võrsunud rahva ühtsus endast hoopis enneolematu plussmärgiga tegu kujutab.

Et aga rahakest siinkandis kitsalt käes on, ilmestas hästi aastakümnetepikkuse au ja uhkuse, Tartu ülikooli korvpallimeeskonna suurest mängust loobumine ja suund amatöriseerumisele. See tähendab üsna vältimatult, et 2015. aastal Taaralinna toodud meistritiitel jääb väga pikaks ajaks viimaseks ning põlise esindusspordiala roll pigem sümboolseks.

Vaieldamatult on viimastel aastatel õide puhkenud seni perifeeriasse kuulunud Raadi-Kruusamäe linnaosa, ent kiire arenguga kaasnevad küljed, mis inimsõbralikust linnaplaneeringust lugu pidavaid kodanikke ülearu ei rõõmusta. Ühelt poolt annavad põhjust ninakirtsutamiseks ERM-i kõrvale kerkivad üheülbalised kortermajad, teisalt linna ja kaitseministeeriumi möödarääkimise tõttu ära jäänud kaitseväelinnaku väljakolimine.

Arengule pidurit

Maamaksu kahekordistumine ja sellega puhtjuhuslikult ajaliselt ühte langenud linnavalitsuse palgakulude tõus said viimaseks piisaks teravaima keelega linnavoliniku, mööblitööstur Jaak Niguli karikas, kes otsuse peale poliitilise ameti avaliku lõpparvega maha pani. Laisku riigiametnikke, sotsiaaldemokraate ja humanitaartudengeid halastamatult verbaalselt rappiva Niguli mälestuseks lisame volikogu „aastalõpukingituse“ kõigile maaomanikele meiegi nimistusse.

Raadile rahvusmuuseumisse saab küll otse ukse ette vurada moodsa bussiliiniga nr 27, kust kunagised kompostrid on ajaloo prügikasti kadunud, ent tuvasti ees kaarti viibutada siiski tuleb. Aasta tagasi uljalt alustatud Jiffi äpiprojekt, mis võimaldanuks sõidu registreerida automaatselt, kuulutati prooviperioodi järel ajast ees olevaks ning pandi ootele. Sama probleemne on muuseumisse jõudmine kondimootori abil, sest rattaringluse süsteem on kohtus hankevaidlustesse takerdunud.

Omajagu kriitikat on põhjustanud Tamme kooli otsus avada nõukaajast tuttav õhtune vahetus, mis mõnegi pere elukorralduse pea peale pöörab. „Ennelõunasel ajal on laste tähelepanu parem kui pärastlõunal,“ taunis uut süsteemi endine TÜ raamatukogu direktor Martin Hallik.

Ning viimaks, kas mäletate veel 2016. aasta mais ametist lennanud abilinnapea Kajar Lemberit? Kaks ja pool aastat kahtlustatava-staatuses püsinud Vudila omanik on oma ülimalt viskoosseks kujunenud kriminaalasja eest kahtlemata isiklikku kandidaati väärt – võib ju siinkohal prokuratuuri tegevuskiiruse tõepoolest teoga rinnutsi seada.2018. aasta teo nominendid
1. Kaitseväe jäämine Raadile
2. Kajar Lemberi kohtuasi
3. Kortermajade kerkimine ERM-i kõrvale
4. Korvpallimeeskonna amatöriseerumine
5. Maamaksu kahekordistamine
6. M-bussipiletite mandumine
7. Miljarditehase põhjalaskmine
8. Tamme kooli õhtune vahetus
9. Venima jäänud rattaringlus
10. Ülikõrge lasteaiatasu

Autor: Tartu Ekspress, toimetus@tartuekspress.ee
Viimati muudetud: 20/12/2018 10:40:27Lisa kommentaar

image with code
Koodi uuendamiseks kliki siia

test version:0.18549084663391