Küsitlus

Kas Tartu Ekspress peaks tegevust jätkama?

TÜ soovib peatreeneri toolile Venet

Saada sõbrale

Turvakood
Koodi uuendamiseks kliki siia
Ehkki fännid reageerisid otsusele senisel kujul profikorvpallile joon alla tõmmata valuliselt, ollakse klubi tagatubades sootuks positiivsemal lainel. TÜ Rock Fanclub

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond ihkab ka algaval hooajal peamise taktikepi usaldada mullugi samal toolil istunud Priit Vene kätte. Mängijatest on kokkulepped sõlmitud vaid noormängijatega.

Akadeemilise spordiklubi turunduse ja kommunikatsioonijuht Raigo Häelme kinnitas Tartu Ekspressile, et klubi teeb lähiajal Venele konkreetse lepingupakkumise. „Meie kontseptsioon ja võimalused on kirja saanud. Ülikooli juristid vaatavad projekti veel üle, seejärel lähetan Venele,“ kirjeldas ta asjade hetkeseisu.

Priit Vene ise kinnitas telefonivestluses, et läbirääkimiste laua taga ta istunud pole. Jätkamist aga ei välista, kui klubi reaalse ettepaneku ikka teeb.

„Pikki läbirääkimisi pole tõesti pidanud, suhelnud oleme aga pidevalt,“ avaldas Häelme siirast lootust, et Venega kokkulepe saab teoks. Konkreetset ajalist tärminit peatreeneri leidmisele seatud polevat ning alternatiive laual polegi. „Usume, et plaan A õnnestub ja varuvariante praeguses faasis ei kaalu.“

Noored lulli ei löö

Oma nõusoleku abitreenerina jätkata on andnud Toomas Kandimaa. Kuluaarijuttudes olla edutamise võimalusele eitavalt vastanud. Tema, Hannes Tamme, Liis Toomsalu ja Maarja Kalevi näpunäidete järgi on oma noored kasvandikud üldfüüsilist ning osaliselt ka pallitrenne teinud juba juuni lõpust saati.

Jätkajate nimekirjas on mullugi episoodiliselt meistriliigas karastust saanud Märt Rosenthal, Hendrik Eelmäe, Robin Kivi, Joonas-Anton Jürgenstein, Patrik Saal, Hannes Saar. Vahepeal klubi huvisfääris olnud Kerr Kriisa sõlmis lepingu Leedu suurklubi Kaunase Žalgirisega. Eeldatavasti ei pääse ekskoondislase ning igiliikur Valmo Kriisa poeg küll kohe esindussatsi eest platsile, ent mängujuhi talendipotentsiaalist räägib „rohesärkide“ sekka pääs üht-teist kindlasti. Viimati sai sarnase teoga hakkama just Priit Vene poeg Siim.

Kes võiks veel mängijatest potentsiaalsed Tartusse tulijaid olla, Häelme spekuleerida ei taha. „Esimese sammuna saame ikka peatreeneri paika. Seejärel saab tema tegeleda finantsvahendite piires komplekteerimisega edasi.“

Seljad kokku Kuremaaga

Ka küsimus tänavuse eelarve summa kohta jääb konkreetse vastuseta. Siht ja eesmärk on jõuda poole miljoni euro piirimaile, aga millal see teostub, pole selge. Tähtsamaks rahast rõhutab Häelme hoopis klubi eesmärki keskenduda oma noorte arendamisele ning senisest efektiivsemalt järelkasvu koolitamisele.

Ühe sammuna selleks pannakse seljad kokku kevadel esiliigast pudenenud Kuremaa palliklubiga, osaledes madalamates liigades ühistiimina. Sellekohane kolmepoolne leping korvpalliliiduga on samuti ettevalmistamisel.

Esiliiga treeneritool usaldatakse Olari Naritsale, teise liiga lootsi nimi veel paigas pole. Väärilisi kandidaate leidub Häelme hinnangul nii Tartu kui Kuremaa inimeste seas.

Lõplikult paigas pole ka see, kuidas esindusklubi juhtimine kontoripoolelt välja nägema hakkab. Senine pealik Priit Kaasik pani kevadel ameti maha, jätkates küll spordiklubi juhatuse liikmena. „Arutelud, millise struktuuriga jätkata, veel käivad,“ vastas Häelme küsimusele, kes Tartus korvpallilippu hoidma hakkab.

Autor: Rasmus Rekand, rasmus@tartuekspress.ee
Viimati muudetud: 09/08/2018 09:28:36Lisa kommentaar

image with code
Koodi uuendamiseks kliki siia

test version:0.19005918502808