Küsitlus

Kas Tartu Ekspress peaks tegevust jätkama?

Saada sõbrale

Turvakood
Koodi uuendamiseks kliki siia

Kui vana kõrendist ratastoolis vang oma inimkaubanduse ohvrit meenutava lükkajaga minust meditsiinijärjekorras mööda veeres, püüdsin küll igati asjassepuutumatut nägu teha, aga sisimas oli tunne küllalt sarnane sellele, kui mõni päev hiljem röntgenikabinetis mu kopse kontrolliti

Õnneks avanes peagi uks ja punaste traksidega tunkedes mini-Draculat meenutav laborant Ülle Valvar kutsus mind enda juurde. „Tartu vanglas on 93 HIV- ja ligikaudu 320 C-hepatiidi-positiivset kinnipeetavat,“ viskas ta kuumadele kividele sahmaka külma vett, kui vere mu näpust välja oli imenud. „See teeb siis vastavalt umbes kümnendiku ja kolmandiku vangide koguarvust,“ lisas ta mu õõnsat sisekliimat veelgi kuivemaks tõmmates. „Te ju teate, kuidas HIV levib?“


Ülle Valvar suutis “poliitvangi” koheldes inimlikuks jääda. Liikumispuudega inimeste liit

Proovisin iga hinna eest punastamist vältida ja needsin mõttes 9. oktoobri hommikut, kui ma tihedas kohalike volikogude valimiste kampaania graafikus olin suguhaiguste arsti vastuvõtu maha maganud. Seetõttu olin pisut tuima, ent seda figuurikama slaavitarist õe ankeetküsimustele vastates end ennist tasuta testimise lootuses meestevahelise armastuse eksperdiks nimetanud. Ilmselt oli vampiir seda juba lugenud.

„Noh, et ei tohi ühest sigaretist tõmmata ja hambaharja jagada,“ lahendas Valvar piinlikuks kiskunud olukorra mu süstlajälgedeta käeõndlaid vaadates. Lubasin neid patte kindlasti vältida ja lisasin enesekindlust teeseldes, et soomeugrilastel on naturaalne geneetiline eelsoodumus HIV-i mitte nakatuda.

„Aga kuidas on siis just meil Euroopa kõrgeim HIV-positiivsete suhtarv?“ pareeris Valvar. Nüüd juba lõplikult kohmetudes märkasin, kuidas kabinetinurka varjunud slaavitarist õe palgetele puna tõusis.

Autor: Meelis Kaldalu, toimetus@tartuekspress.ee
Viimati muudetud: 07/02/2018 21:21:14Lisa kommentaar

image with code
Koodi uuendamiseks kliki siia

test version:0.19780802726746