Küsitlus

Kas Tartu Ekspress peaks tegevust jätkama?

Raatuse tänava juhupussitaja jäi aasta päti tiitlist napilt ilma

Saada sõbrale

Turvakood
Koodi uuendamiseks kliki siia

Tartu maakohtu käest sai mullu taas kõige kõvemini sugeda vähetuntud narkokurjategija, samas kui linna jahmatanud noakangelane pidi leppima hõbedase “autasuga”.

Traditsioonilise lihtsummeerimise teel reastatud vanglakaristused näitavad, et võrreldes 2016. aastaga on kohtuhaamer märkimisväärselt raskemaks muutunud. Kui mullu võis 25 tegusaima päti hulka pääseda 3,5-aastase koguvangistusega (jättes arvestamata liitkaristused ja tingimisi vabastused), siis tänavu kujunes künniseks koguni kuus aastaringi. Viiki lahutavad edetabelis kõikvõimalikud rahalised väljamõistmised.

Ümarlaua needus

Kodumaise mehemeele suurimaks häbiks läheb tiitel sedapuhku idapiiri taha: massilise metamfetamiini smugeldamise eest korjas enim vangla-aastaid Vene kodanik Nikolay Vigovskiy. Tagatipuks läkitatakse Vigovskiy lisakaristusena ühes kümneaastase sissesõidukeeluga kodumaale tagasi.

Hoopis rohkem tunneb lihtrahvas Karl Kristjan Nurmikut, kel koos sõbrapoiss Joosep Mooriga üks veebruariõhtu totaalselt käest libises. Pärast ohjeldamatut käraka ja ecstasy tarbimist jõudsid Jõgeva klassivennad vastu hommikut Ümarlaua baari, kust edasi liiguti uue kamraadi korterisse Raatuse tänaval.

Ootamatu väljaviskamine tingis olukorra, kus Kivi tänava väikepoest tuli järjekordne Laua viin, ent ka kööginugade komplekt soetada, et seejärel kättemaksu nõutama naasta. Viinauimas Nurmik jõudiski rappida kolme inimest, enne kui mõistis, et on eksikombel valesse korterisse sattunud.

Tüütavad lõunapausil

Pronksimees Ilja Lilitškini ampluaa on oluliselt laiem, nii et süstemaatilist lubadeta sõitu on teiste tempude seas kummaline mainidagi. Lisaks on endine MMA-võitleja Anne kanali ees maha saanud korraliku peksmisega, tegelenud vägivalla ähvardusel väljapressimisega ning käidelnud suures koguses kanepit ja hallutsinogeenseid seeni.

Kõige juurateadlikumaks laureaadiks võib küllap pidada Andri Ladevit, kes on peale varguste võtnud heaks eksnaist relvataolise esemega ähvardada, elukaaslase ja pisipõnni keeva veega üle valanud ning Fastersi restorani ees kaaskodanikku väitsaga torkinud. Pikaajalises elupaigas Tartu vanglas armastab ta aga meeletus koguses kaebuseid vorpida: küll pahandab teda asjatu segamine lõuna ajal, küll väärväited ajakirjanduses.

Omamoodi vigurvänt on Heino Mertsin, kes lisaks amfetamiini ja teiste vägiainetega sahmerdamisele on silma torganud eriti kummaliste võõra vara omastamise juhtumitega. Tema küüsi on erinevatest Tartu ümbruskonna kauplustest sattunud nii segisti, külmsuitsuskumbria kui naiste raseerimiskomplekt Gilette Venus.

Koldede kolmik

Üldjoontes tuleb tõdeda, et kindlaim tee pättide edetabelisse käib läbi mastaapse narkokaubanduse, mille eest tavapäraselt suurem ports kurjategijaid ühekorraga oma vitsad kätte saab. Näiteks kanepihuvilised vennad Oliver, Kalmer ja Silver Kolde võivad prokuratuuri buldogihammastest näiliselt süütu botaanikasõpruse kallal omajagu pajatada.

Seevastu kõigist pattudest halvima leiame alles 11. tabelirealt. Sai ju Nõo vallas joomakaaslase noaga teise ilma saatnud Heinar Tüllinen vaid seitse aastat. Häguse õhtu järelkajana, kus süüdistatav püüdis vahepeal ka kõrvaliste isikute sekkumisele viidata (“Vaevalt, et kolmekesi viina juues üks jõi pitsist ja kaks otse pudelist,” kõlas kohtunik Rutt Teeveeri karm hinnang sündmuspaigalt leitud ühele pitsile ja kahele poolikule viinapudelile), takistas kõrgemaid kohti püüdmast viimaks puhtsüdamlik ülestunnistus ja ise häirekeskusesse helistamine.

Kui 2016. aastal võitles tegusaim naiskriminaal välja 10. koha, siis seekord tuli narkokaubitseja Sirli Põldojal leppida 14. positsiooniga. See-eest kaunistavad edurivi kaks vanema põlvkonna pedofiili: alaealiste pilastamise eest palju aastaid pälvinud Sulev Reidmaa ja Heino Hindre.

Autor: Kaur Paves, kaur@tartuekspress.ee
Viimati muudetud: 14/01/2019 14:58:23Lisa kommentaar

image with code
Koodi uuendamiseks kliki siia

test version:0.19405388832092