Küsitlus

Kas Tartu Ekspress peaks tegevust jätkama?

Saada sõbrale

Turvakood
Koodi uuendamiseks kliki siia

Glamuuri ja päevitunud meheihu ihaldavad Tartu jalgpallifännid teavad juba ammu, et kõige selle enesesse ahmimiseks ei pea sugugi teleri ees Portugali legendi järele vesistama – samade initsiaalidega kohalik koopia hullutab teismelisi tüdrukuid ja poisse siinsamas Tamme staadionil.

Tammeka ründav poolkaitsja Kevin Rääbis (23) sarnaneb oma iidoli Cristiano Ronaldoga (32) igas olulisemas plaanis: nii mängupositsiooni, nõretava geelisoengu kui aastaringse päevituse poolest. Just nagu Madriidi Reali superstaar, särab ka Rääbis meeskonna reklaaminäona sotsiaalmeedias, pidades austajate rõõmuks blogi, kust ei puudu ei ässa treeningnipid-retseptid ega ka peenelt varjatud viited väärikatele sponsoritele.

Jagab rõõmu

Lisaks sellele on Rääbis mõneti kujunenud oma põlvkonna moraalseks kompassiks, kes ei pea paljuks ka vähem võimekaid ühiskonnakihte järele aidata. Kui Portugali ebajumal müüs heategevuse tarbeks maha maailma parima jalgpalluri trofee ning lõikas ajuvähki põdeva fänni auks soengusse „operatsiooniarmid“, siis alla ei taha jääda ka Rääbise PR-meeskond.

Kui üks Võrumaa lastekodukasvandik mullu Karlova poja poole särgisooviga pöördus, ei mõelnud viimane pikalt, vaid põrutas suure kotitäie vanade riietega ise Ruusmäele kohale. „Ma usun alati, et mida annad, seda saad,“ kõlab Rääbise elu moto. „Olen seda meelt, et jagatud rõõm on topeltrõõm.“

Ent kahte giganti ühendab veel üks tippspordiväline tegur: kuulsust koguv omanimeline bränd. Cristiano Ronaldo riided valmivad kaubamärgi CR7 all, sestap oli KR-käekellade turuletulek möödunud aastal vaat et möödapääsmatu. Värske kollektsiooniga saab tutvuda 10. novembril kaubamajas juveliiriäris Goldtime ning isikliku kohalolekuga on lubanud austajaid tervitada ka staar ise.

Kaaslastele eeskujuks

Tammeka tegevjuht, mullu ketsid varna riputanud kohalik vutilegend Kristjan Tiirik, kes ise on klubi eest pidanud 375 mängu ja löönud 139 väravat, kinnitas, et suhtub hoolealuse ettevõtmistesse väga positiivselt. „Endanimeline bränd on väga julge ning võib-olla eestlaste jaoks veel harjumatu,“ tõdes ta. „Täpselt nagu Cristiano Ronaldo on Kevinile eeskujuks, on kindlasti Kevin ka paljudele Tammeka ning Tartu jalgpalluritele eeskujuks. Eeskujusid, keda järgida ning kellelt õppida, on vaja.“

Tuleb küll tunnistada, et aastatagune raske põlvetrauma jättis Rääbise pikaks ajaks palliplatsilt eemale. „Kindlasti toimus siin väike tagasiminek, aga õnneks oli Kevin väga motiveeritud vigastusest paranema ning nägi palju vaeva. Pärast rohkem kui aastast eemalolekut naases Kevin selle hooaja teises pooles Tammeka rivistusse ning on olnud mänge, kus ta on ennast juba positiivsest küljest näidanud,“ kirjeldas Tiirik taastumisprotsessi. „Kindlasti ei ole ta veel päris 100%, mis tähendab seda, et treenerid ja füsioterapeudid jälgivad hoolega tema koormusi ning mänguaega.“

Ometi lisas Tiirik, et Rääbisel on mängijana veel palju arenguruumi ning tõestamist. „Potentsiaal jalgpallurina kuhugi jõuda ja midagi saavutada on Kevinil olemas, aga see ei ole kindlasti lihtne ja on Kevini enda teha,“ märkis ta.

Järgmine võimalus iidoliga kohtuda on fännidel juba laupäeval, mil liigatabelis kuuenda koha eest võitlev Tammeka võõrustab Tamme staadionil tabeli punast laternat Pärnu Vaprust. „Hirm on illusioon, mis vajab purustamist,“ läheb Rääbis ise igale katsumusele vapralt vastu.

Autor: Kaur Paves, kaur@tartuekspress.ee
Viimati muudetud: 18/10/2017 22:28:31Lisa kommentaar

image with code
Koodi uuendamiseks kliki siia

test version:0.19106101989746