Küsitlus

Kas Tartu Ekspress peaks tegevust jätkama?

Saada sõbrale

Turvakood
Koodi uuendamiseks kliki siia
Nelli Teataja staarreporter Hillar Kohv ei soovi elult palju – kõigest Anne Veski parimate palade lakkamatut kõlamist kõigis raadiojaamades. Erakogu

Pärnumaa napsas meilt küll Rail Balticu, kuid õiglus pole siit ilmast veel lõplikult kadunud, sest vastu võib Tartumaad õnnistada Viinahaua legend Hillar Kohv isiklikult.

Jõujoonte muutumise tagamaid tuleb otsida õige ammusest ajast. Teadupärast on kirjaneitsi Kohv enamikele Maarjamaa meediaväljaannetele kaastöid teinud juba aastakümneid – viis ju ohjeldamatu produktiivsus ta omal ajal ka kultussaate „Wremja“ tegelaskujuni.

Näo järgi eetrisse

Ei ole Kohvi tähelepanust pääsenud ka kodumaisele muusikale keskendunud Elmari raadio. „Algusaastatel oli Elmar tipp-topp raadiojaam, sest siis olid huvitavad saated ning tervitussaadetes edastati ka kõikide tervituskirjad. Sel ajal oli Elmari peatoimetajaks Andres Panksepp,“ meenutas mees ise ilusaid päevi.

Juba 2004. aastast mekib peatoimetaja leiba aga Owe Petersell. „Tema juhtimise ajal on Elmar muutunud ülbeks ning loeb näo järgi tervituskirju eetrisse,“ kõlas Kohvi eksperthinnang. „Näiteks minu kirju ei loeta eetrisse juba aastaid ning kui keegi mind Elmaris tervitab, siis öeldakse lihtsalt eesnimi.“ Enda väitel on Kohv jaama aadressil teinud suurt kriitikat ning saatnud järelpärimise ka peatoimetajale endale, kuid pole mingit vastust saanud.

Peterselli nägemus läheb Kohvi omast diametraalselt lahku. „Minu arvates on selliste inimeste, nagu Hillar Kohv, meedias kasutamine ebaeetiline,“ põhjendas ta. „Me oleme Kohvi kirjadele vastanud, kuni need olid viisakad. Kui hakkasid saabuma sõimukirjad ja samasisulised postitused sotsiaalmeedias, siis lõpetasime temaga suhtlemise.“

Meeleheitele aetud Viinahaua mees on pöördunud koguni TV3 kiunusaate juhi Ain Allase poole. „Aga tundub, et ka teda see teema ei huvita. Ka ükski teine ajaleht minu kriitikat Elmari aadressil ei avalda, kuigi olen korduvalt kirju saatnud, näiteks Õhtulehele,“ kahtlustas vanameister ringkaitset.

Samuti tõrjus Kohv süüdistusi sõimu levitamises. „Tegemist on juba põhimõttelise küsimusega, miks Elmar minuga selliselt käitub?“ päris ta. „Minu tervituskirjad on olnud alati viisakad ning ma pole kellegi aadressil midagi halba kirjutanud. Tuntud persoonidest olen tervitanud alati super­staar Anne Veskit.“

Vaimustus Marekist

Õnneks on saritervitajale abikäe ulatanud rahvusringhääling – automaatvastajale jäetud kõned on alati avaldatud. „Vikerraadios saab jätta igal laupäeval pärast „Soovide aeg“ saadet kella 16 ja 17 vahel automaatvastajale ühe minuti jooksul tervitused ning need kõlavad siis järgmisel laupäeval saates,“ rääkis mees vaimustusega.

Veelgi enam kuulub Kohvi süda aga Emajõe Ateena tõusva tähe Marek Veeli veetavale netiraadiole Playsound, mis on enda ümber koondanud suisa omaette paralleeluniversumi. Lennutasid ju Sodiaagi töölissööklas peetavad diskod orbiidile DJ Heiki Hainsalu ühes lembehääl Leo Lehepuu ja klahvpillimängija Raimo Tilgoriga. Aasta halvimaks lauluks pärjatud DJ Heiki „Kallis“ on küllap igavesti muusikasõprade mällu jäädvustunud, mida viimased ühtlasi kibedalt kahetsema peavad.

„Netiraadio Mareki eestvedamisel alustas möödunud suvel ning seal on igal õhtul kell 19-22 ja tihtilugu ka kauem soovisaade, kus mängitakse eetrisse kõikide soovilaulud ning kõlavad ka tervitused,“ kiitis Kohv uut lemmikut. „Playsoundil on juba tuhandeid kuulajaid ning Marek saab õhtu jooksul vähemalt sada tervituskirja.“

Lisaks tervitustele ja soovilugudele muudavad Veeli programmi imetabaseks ka intervjuud tuntud staaridega, nagu Kohvi suurim iidol Anne Veski, aga ka Marju Länik ning Sünne Valtri Patusest Poolest. Kvaliteetse meelelahutuse juurde käivad tüngakõned ja tutvussaade.

Jope toodab klikke

Veel kinnitas, et Kohv on Anne Veski soovilood alati kätte saanud, olgu selleks siis „Võlg on võõra“ või midagi muud. „Tegelikult tellib ta meilt midagi iga päev: tema enda sisse lauldud „Jätke võtmed väljapoole“, samuti „Aiamaja“ remix tuleb mõnel õhtul isegi kolm korda,“ kurtis ta. „Mõnikord mul tõesti lihtsalt soovitud lugu ei ole, siis palun alati vabandust, aga Veski lood on mul kõik olemas.“

Unenägu päris oma raadiojaamast tabas Veeli eelmise aasta juunis. Ärgates põrutaski mehepoeg otsemaid lehekülge registreerima. „Mul on Rate.ee-s kuulutus väljas ja jope peal ka kiri raadio nimega, eks inimestele jääb hea reklaam ikka silma. Tuttavad räägivad omakorda oma tuttavatele ja nii ta läheb. Hiljuti kuulas meid ühel õhtul üle 4200 inimese ja soovikirju tuli 64,“ kiitis mees, kelle järgmiseks eesmärgiks on seatud FM-sagedus.

Tagantjärele targana võib aga tõdeda, et Kohvi pöördumine Tartu netiraadio poole kirjutati tähtedesse juba 2006. aastal, kui Ülejõe ööbik Igor Maasik elik Onu Bella ta esinemise käigus Türil bravuuritar Arnold Oksmaaga paari pani. Taas olid tollal mängus väikeraadio kombitsad, ehkki sünnipäeva pidanud Kuma esindus jäi staaride turvalisuse tagamisega hätta ning kohalikud teismelised andsid pruutpaarile puuhalgudega mõnevõrra kolakat.

Nõuab kaadrimuutust

Siiski ei tähenda eeltoodu, et Kohvi terav keel pisemaid säästaks. Näiteks on tema pahameele alla sattunud ka Saaremaa Kadi raadio. „Pia Käesel on üks selline veidrik, kes ei oska üldse tervitusi eetrisse lugeda. Nüüd läheb sama teed Siim Metsmaa, kes on ka viimasel ajal jätnud minu tervitused eetrisse lugemata ning ei ole mänginud ka soovilaule,“ lajatas mees. „Ettepanek: Kadi raadio võiks oma saatejuhte vahetada. Peagi teen ka video Youtube’i keskkonda ja avaldan Kadi raadio kohta arvamust.“

Kadi tegevdirektor Gunnar Siiner pani vanameistrile südamele, et nende soovisaate pikkus on 60 minutit, mistap võivad tellitud laulud selle jooksul kõlada vaid tosinale valitule. „Meie enam kui
20 000 kuulajast edastavad meile soovilugusid paljud, seega peab tegema valikuid. Kui on soov edastada oma tervitus koos soovilooga mingil kindlal kuupäeval, siis on kuulajal võimalik helistada meie tasulisele telefonile,“ märkis ta.

Autor: Kaur Paves, kaur@tartuekspress.ee
Viimati muudetud: 27/01/2017 18:52:00Lisa kommentaar

image with code
Koodi uuendamiseks kliki siia

test version:0.24962997436523