Küsitlus

Kas Tartu Ekspress peaks tegevust jätkama?

Saada sõbrale

Turvakood
Koodi uuendamiseks kliki siia

Muidu laitmatust välimusest on vähe kasu, kui selle kohal kõrgub kaltsakatele omane juuksetutt.

Nii viis tee ka Kivilinna kauboi kodurajoonist kaugemale ja sundis külastama aadressil Anne 47 paiknevat juuksurisalongi. Varem on selle tööga hakkama saanud üks tuttav daam, kelle nime ma kohtu ähvardusel välja öelda ei tohi, kuid meie suhted on jahenenud. Pakkusin talle seekordki viiekat, kuid tema vastas, et ei taha mind hügieenilistel põhjustel käperdada.

Sõbrad narrivad

Ega sellest suurt lugu ei olnud, sest rahamuret mina ei tunne. Nüüdsest tiksub ju lisaks põhitööle ja haltuuraotstele arvele ka kopsakas vanaduspension, mis võimaldab küllaltki laia elustiili. Augustis sai kojamehepuhkuse ajal taas fiktiivset asendajat kasutatud, et maksuametile müts korralikult pähe tõmmata. Eks ole tegus meistrimees selle ka igati ära teeninud.

Mida saamatud juuksuritädid minuga ette võtsid, on vastik meenutadagi. Selge sõnaga kinnitasin neile, et soovin soliidset kahesentimeetrist soengut. Nemad aga täristasid kukla siledaks kahe millimeetriga.

Sellise peaga ei söanda poepingile meestega asju arutamagi minna, rääkimata kohtingutest. Vanasti kandsid selliseid soenguid retsidivistid. Juba küsitigi, mitu päeva ma siis sain.

Pigem juba homo

Muidugi tormasin juba järgmisel päeval salongi tagasi õigust nõudma. Ega tehtud kahju poleks enam miski hüvitanud, kuid raha tahtsin küll tagasi saada. Eitedel jäi aga õigust ülegi, kui nad raiusid, et soeng on täiesti normaalne ja täpselt nii nad minust aru saidki. Tagatipuks sain veel sõimata, et kaamera saatel enda eest võitlema tulin.


Kus on juuksuriprouade mõistus, ei suuda pettunud tarbija Uuno aru saada. 

Nii et Anne 47 salongis tehti mind paljaks – nii otseses kui kaudses mõttes. See kant ei ole mulle õnne toonud, sest ka üle tee pügalas keerati mul omal ajal pea istmikusse. Sealne juuksur on küll juttude järgi homo, kuid vähemalt maksis mulle raha tagasi ja suure ähvardamise peale veel lisagi. Ei tõsta enam elus jalga sinna kanti.

Käed külge

Kogetu on seda valusam, et just praegu oleks paras aeg uuele südamedaamile muljet avaldada. Tobeda nimega Säde on kaalule vaatamata heatujuline proua, kellel võiks minuga teatud lootust isegi olla. Kokku saades tavatsen talt ikka küsida, kas sädemest leek ka tõuseb.

Tundub, et tõuseb, aga ainult siis, kui daamil endal mult midagi vaja on. Mis parata, terve elu on naised mind alatult ära kasutanud. Viimanegi kord käskis mul naabrimehe juures endale kolm Mati Nuude piraatplaati kõrvetada ja kui need kätte sai, siis kallistas mind küll väga kirglikult. Kui kolmandat korda embama tuli, siis ei suutnud ma enam vastu pidada ja patsutasin ikka tagumikule ka.

 

Säde Schasmin
pruudihakatis

Tõepoolest tegi Uuno mulle Mati Nuude plaadid ja neid üle andes krabas ka tagant. Selle vastu pole mul iseenesest midagi, aga lõppude lõpuks on mul oma elu ka. Temal võivad minuga tõsisemad plaanid olla, kuid oleme sellest omavahel juba palju rääkinud: helistan talle siis, kui mulle endale meeldib, aga mind tõsiselt ärgu ta võtku.

Püsisuhet mina mitte mingi hinna eest ei soovi, elan enda elu. Ega ma Uunole midagi võlgu ole! Suitsetamine suitsetamiseks, aga muud ühist meil kahjuks pole. Abikaasa suri neli aastat tagasi, olen uhke lesk ja eelistan vabaks jäädagi.

Uuno kutsub mind ikka külla, ent ma ei kavatsegi minna. Ütlesin talle selges eesti keeles: naisi jagub Tartus küllaga. Vaadaku ainult ringi: on ikka võtta küll!

Irina Andrejeva
salongi omanik

Kui juuksur on eksinud, siis loomulikult peab klient raha tagasi saama, siin pole küsimustki. Muidugi peame siis enne veenduma, et ta pää ikka tõesti ära rikkus. Iseenesest kasvavad juuksed ju mehel ruttu tagasi ja pole seal hullu midagi.

Mõned kliendid ongi sellised, et käivad juuksurist juuksurisse ja kurdavad, et ei ole millegagi rahul. Tegelikult tahavad lihtsalt kõike tasuta saada. Ma muidugi ei usu, et Uuno niimoodi käituks.

Uunol soovitan aeg kokku leppida, koos minuga kohale minna ja välja selgitada, milline töötaja temast üle käis. Kõik on kõva staažiga juuksurid ja naljalt eksida ei tohiks. Võib-olla oli süüdi Julia, tema kipub aeg-ajalt liiga palju maha võtma.

Autor: Uuno Kivilinnast, toimetus@tartuekspress.ee
Viimati muudetud: 07/09/2016 22:32:26Lisa kommentaar

image with code
Koodi uuendamiseks kliki siia

test version:0.17596793174744