Küsitlus

Finaal: milline raadiojaam on sulle armsaim?

Saada sõbrale

Turvakood
Koodi uuendamiseks kliki siia

Emadepäevast on küll juba pisut aega möödas, aga tasub meenutada, milliseks õnnistuseks ma kõigile Tartu emadele ja vanaemadele olen – käristasin nimelt tähtpäeval kõvasti välja.

Käin tihti juttu ajamas kolmikpingi peal Kivilinna poe ja kodu vahel. Nii meeste kui naistega. See on nagu mingi kohtumispaik, kus kõik ümbruskonna inimesed kokku saavad.

Okupandi kepp

Algul ostsin kõigile viiele kohalviibinud prouale oma nigelale palgale vaatamata jäätise. Siis tõin klaasi ja kaks šampust. Kui üks vene vanatoi kõigile kaks väga kõhna nartsissi kinkis, tormasin kohe lillepoodi ja tõin vene mutile, kes mulle seltskonnast kõige rohkem meeldib, liilia, mis pole sugugi odavate lillede killast.

Samas müüs üks vana tuttav, natuke üle keskea (juba närtsima kippuv) proua oma koduaia lilli. Äkki saabus üks kepi ja prillidega vanamees (umbvenelane) mutiga õiendama, et ta on terve pingi okupeerinud ja kas tal müügiluba ka on.

Mina kutsun sõbrannat ikka lilleneiuks ja astusin tema kaitseks välja – seda enam, et oli emadepäev. Ütlesin venelasele, et kui sul ruumi pole, siis mine Venemaale, seal ja eriti Siberis on ruumi küllalt ja pingid pikemad. Lubas, et annab mulle kepiga vastu pead. Ma ei jäänud võlgu – kinnitasin, et võtan kohe kepi ära ja murran põlve peal pooleks, vaadaku siis ise, kuidas koju saab. Lõpuks rahunes maha, nähes, et minust ta jagu ei saa.

Rasedat ei soovi

Lilleneiu oli väga tänulik, et tema eest välja astusin, ja lubas mulle tasuta kimbu maikellukesi. Hiljem sain need ka kätte ja viisin oma tööandja Svetlana Vassilevskajale, kes on kõige kaunim ja parem ülemus terves mu elus.

Olen tema käest tihti hea koristustöö eest kiita saanud. Eesti tööandjad on ju enamasti kiitusega väga kitsid. Kui kõik on hästi, siis seda peavad nad normaalseks, aga kui millegagi rahul pole, saad sõimata. Kui hea sõna pälvin, läheb tuju kohe heaks ja püüan veel paremini teha. Eks koeralegi meeldib, kui teda silitatakse.


Kolumnist Uunost on saanud Kivilinna Konsumi mitteametlik reklaaminägu ja kaupluse mõjupiirkonna kõige kõvem mees. Coop

Svetlana oli küll natuke mures, mis tema mees lillede kohta ütleb. Olgu rahulik: mina temast huvitatud pole, seda enam, et ta on lapseootel.

Nõuavad bingovõitu

Hiljem aga kuulsin lilleneiu käest kommentaari emadepäeval juhtunu kohta. Kõik mutid polevat šampust joonud seepärast, et mul vaid üks klaas oli. Kas oleksin pidanud kuus pokaali tooma? Aidsi mul küll pole – võib-olla mõnel vene mutil on. Samuti polnud nad rahul, et tõin liilia ainult ühele naisele (4,65 eurot).

Kahjuks ma veel Bingoga võitnud ei ole. Lubasin, et enam ei too ninakatele daamidele talvel lund ka. Seda on isegi vähe, Tartu suusamaratongi jäi lumepuudusel ära.

Tagatipuks teatas mulle minu pereõde Merike Pungar, kellega endiselt majanduslikel põhjustel koos elan, et nemad koos perearst Kersti Linnusega mind enam oma patsiendiks ei soovi ja otsigu ma omale uus arst. Seda ma tean, et ise võin omale perearsti valida, aga kas ka nemad mind niimoodi pikalt saata võivad, ma päris kindel pole.

 

Tiia Maramaa
kesklinna perearstikeskuse juhatuse liige

Perearst Kersti Linnusel ei ole mingeid probleeme patsient Uuno Pungari teenindamisega. Doktor Linnus ei ole arstieetika vastu eksinud. Pungarite isiklikesse probleemidesse ei saa meie kahjuks sekkuda.

Autor: Uuno Kivilinnast, toimetus@tartuekspress.ee
Viimati muudetud: 01/06/2016 19:25:03Lisa kommentaar

image with code
Koodi uuendamiseks kliki siia

test version:0.16489887237549