Küsitlus

Kas Tartu Ekspress peaks tegevust jätkama?

Saada sõbrale

Turvakood
Koodi uuendamiseks kliki siia

Olen kindlalt seda meelt, et nii mees kui naine peavad oma sõnade eest ka vastutama. Ise ei karda ma küll kedagi.

Eksnaise Merikesega, kellega endiselt majanduslikel põhjustel koos elan, kipuvad suhted jätkuvalt jäiseks jääma, kuigi omalt poolt annan leppimiseks kõik. Hiljuti tähistas ta hällipäeva, mispuhul plaanisin lausa kahes keeles infostendile suurelt kirjutada, et õnnitleme kauaaegset korteriühistu liiget Merike Pungarit 55 aasta juubeli puhul, ja sama teate ka ajalehte panna. Otsustasin siiski lõpuks, et ei hakka laristama.

Au pojale

Lilledele polnud ammugi mõtet kulutada – neid poleks külma südamega daam lihtsalt vastu võtnud. Kui õnne soovima läksin, kästi mul uttu tõmmata. Hea veel, et järjekordselt sea v***u ei saadetud.

Naisest mul kahju pole, kuid tahaksin vabandust paluda poja käest, keda samuti leheveergudel üksjagu kritiseerinud olen. Kuna ta hoiab ema poole, on ka temaga suhted katkenud. Tegelikult on ta nagu minagi väga tubli töömees, lihtsalt mina olen kehv isa olnud.

Paljud võivad mind küll lollikeseks pidada, kuid vähemalt ütlen ma ausalt välja, mida mõtlen, ja ei karda seda ka oma nime alt teha. Hoopis teisest puust on hea sõbra Jaani abikaasa Merike, kes mind lakkamatult Tartu Ekspressi kodulehel varjunime alt sõimab. Mind ta ära ei peta, sest toob välja asju, mida keegi võõras teada ei saa.

Ropp röök

Omal ajal käisime tihedalt läbi. Jaanil oli hoopis toredam ja südamlikum pruut Maie, kuid see Merike lõi lihtsameelse mehe lihtsalt üle, kuigi õnne see kummalegi õuele ei toonud. Viinapitsi taga oli Merike muidugi kibe käsi: kui kolmekesi koos võtsime ja mina vahepeal suitsul käisin, oli neil juba üks ring vahele tehtud.

Mingi hetk hakkas see Merike mind aga vihkama ja suutis ka vana sõbra Jaani minuga tülli ajada. Mäletan tema kuulsat lauset, et talle teeb alati head meelt, kui minul kehvasti läheb. Nüüd on siis tagakiusamine jõudnud ka internetti.

Tundub, et Merikesed on kõik ühe vitsaga löödud, sest veel ühe tänaseks kaotatud sõbra proua kandis sama nime. Kui veel Haagel elasin, röökis ta minu juures käies ikka keset maanteed, et “tahan n***u, tahan n***u”.

Pean vaenlaste kurvastuseks tunnistama, et viimasel ajal on elu hakanud ülesmäkke veerema. Aiatööd Hiinalinnas pakuvad kasulikke haltuuraotsi ja sealsed vene baabad on minust suisa vaimustusest, sest töötan, sigaret ees, väsimatult.

Sõbranna Filipiinidelt

Mis veelgi olulisem – lõpuks ometi olen leidnud kaaslanna, kellel minu jaoks aega on. Praeguse seisuga lähme koos ka jaanitulele. Tegu pole muidugi mingi Miss Estoniaga, sellest on asi ikka väga kaugel, kuid see polegi oluline – loeb vastastikune sobivus. Kahtlen ka, kas seda 54-aastast daami üles tõsta jaksaksin.

Käime praktiliselt iga päev kohtingutel. Viimanegi kord oli väga meeldiv Anne sauna kõrval solgikraavi ääres pooleteiseliitrist Gini libistada. Pidin prouat isegi tagasi hoidma, et ta õhtul normaalses konditsioonis sünnipäevale laekuks. Ühesõnaga kulgeb kõik vaatamata seedeprobleemidele ideaalselt, kuigi voodisse pole veel jõudnud.


Laiapõhjaline tegevus on Uunole toonud rahvusvahelise kuulsuse ja austajaid ka teiselt poolt maailma. Erakogu

Lisaks on mul nüüd olemas Facebooki konto, kus fännid ja eriti vallatumad eevatütred minuga ühendust võiksid võtta. Yssabelle Magallanes Filipiinidelt saadab mulle pidevalt pisaraterohkeid pilte ja kurdab venna väärkohtlemise üle, nõudes Euroopasse pääsemiseks fiktiivset abielu. Oh seda elukest tema värvikirevuses.

 

Elmar Vaher
politsei- ja piirivalveameti peadirektor

Oma hea nime ja au kaitseks võib Uuno pöörduda hagiga tsiviilkohtu poole. Kui ta soovib tekkinud olukorda rahumeelsemalt lahendada, siis pöördugu kõigepealt inimese poole, kes tema kohta väärinfot levitab ning palugu see eemaldada. Kui inimene ei reageeri, siis sama sooviga internetiportaali moderaatori poole . Kui ka see tegevus ei toonud tulemust, kirjutagu oma murest veebikonstaablile. Kui veebikonstaabli sekkumisest ei ole kasu ja väärinfo on ikka avalikult kõikidele kättesaadav, võiks pöörduda oma õiguste kaitseks kohtu poole.

Välisministeeriumi veebikonsul

Väide, et keegi fiktiivsest abielust teada ei saa või et pärast võib lahutada sama kiirelt kui abielluti, ei pea paika. Tavaliselt on selliste abielude lahutamine väga aega, kannatlikkust ja rahalist ressurssi nõudev tegevus: fiktiivabikaasat ei leita enam üles, kaasal puudub mistahes soov lahutada, sest nii pole tal enam Euroopa Liidu kodaniku pereliige ja kaotab õiguse liidus viibida. Rääkimata sellest, et kui Uuno soovib luua tegelikku peret, abielluda ja lapsi saada, siis ametlikul vormistamisel seisavad ees suured takistused.

Merike 
endine tuttav

Mis minul Uunoga tegemist on? Mul pole temaga juba aasta aega kokkupuuteid olnud. Kodus on mul arvutis vana programm, ei tee seda lahtigi. Mina ei loe ausalt öeldes enam ammu selle joodiku elust ja ega see mind huvitagi, sest seal pole muud peale valede. Tegelikult ei pea ma teda isegi inimeseks.

Uuno oli minu abikaasa lapsepõlvesõber, kuid abikaasa lõpetas temaga suhtlemise ja väga õigesti tegi. Uuno jaoks peab alati keegi teine kõiges süüdi olema, ise ei ole ta kunagi enda arust midagi valesti teinud. Paljugi, mis internetis kirjas võib olla, eks tal ole peale minu teisigi tuttavaid – kas või Venemaalt, kus ta pikalt töötas.

Autor: Uuno Kivilinnast, toimetus@tartuekspress.ee
Viimati muudetud: 25/04/2019 14:48:17Lisa kommentaar

image with code
Koodi uuendamiseks kliki siia

test version:0.18452501296997