Küsitlus

Kas ligipääsu Emajõe kallasrajale tuleks parandada?

Saada sõbrale

Turvakood
Koodi uuendamiseks kliki siia
Kvartal toob linnakeskmesse tagasi ka aastatega harjumuspäraseks saanud kella. Rasmus Rekand

Eeloleval laupäeval paistab päike eriti eredalt ostumeka kummardajatele – uksed avab vana kaubamaja kohale kerkinud Kvartal.

Kui muidu oleme Eestis harjunud avamispidusid nägema äripäeva keskpaigas, et siis nädalalõpu tõeliseks osturalliks sünnivalud mööda saaks, siis neis keskustes, kus paneb kanna maha kultuslik H&M, pole valikuteks ruumi – avamine määratakse alati laupäevale. Nii ka Tartus.

Ehk seetõttu, et nii tekib tõelistel fännidel võimalus juba reede õhtul poeukse taha telklaager üles seada. Ahvatluseks kannatlikkuse eest viiele esimesele poodi trügijale 100-eurone kinkekaart. Ka pooltsadat järgmist premeeritakse, küll viis korda väiksemas mahus. Seega tõotab Turu tänava poolse ukse all laupäeval enne kella 10 tõsist rähklemist näha.

Valitud seltskonnad saavad väiksemas mahus maja uudistada juba varem. Itaalia toitudega pealinnas kuulsust kogunud Vapiano restoran võõrustab oma VIP-kliente juba 19. mai õhtul. Reedeses videvikus lubab pärjatud pead kinnisele üritusele keskuse arendaja ning omanik Tartu Tarbijate Kooperatiiv.

Avamispäeval hoiavad külastajate meeleolu kõrgel Kõrsikud ühes Märt Avandiga ning Jää-äär. Pühapäevane programm on rohkem laste ja noorte päralt, kes oma oskusi näitavad nii laulus kui tantsus. Sekka moeetendusi ja mänge. Programmi raskuskese jääb mõlemal päeval kella 12 ja 16 vahele. Paljud poed meelitavad eriallahindlustega.

Peatused võivad nihkuda

Millist mõju võivad avaldada keskuse külastajate hordid lähikonna peatustes bussisõitu ootavatele linlastele, ei soovi ühistranspordi peaspetsialist Madis Oona prognoosida. „Oleme sel teemal arutlusi pidanud. Võimalik, et liini number kaks peatus kolib ära Turu tänavale, üle Soola risti, Swedbanki maja ette. Otsuse langetamiseni jõuame ilmselt järgmisel nädalal, mil olukorrast selgem pilt.“

Kitsikus võib korrektuure tuua ka Ihaste suunal liikuva bussi nr 15 marsruuti, mis praeguse plaani järgi pargib osa ajast Turu tänava ääres. Seismispaik viiakse üle Ahhaa kvartalisse ning ka liini alguspunkt võib nihkuda sarnaselt 2. liiniga. Riia tänava ääres (Hansakeskuse ja Kesklinna peatustes) peatuvad lisaks kõnealustele veel 11 erineva liini bussid, ent neile keskuse avamine muudatusi kaasa ei too.

Autoga liiklejatele soovitas TTK pealik Tarmo Punger tavapärasest tähelepanelikum olla Soola tänaval. Et ikka sissesõit toimuks selleks ettenähtud rada pidi, mitte vastassuunas ning väljudes ei unustataks teed anda ka kõnniteel kulgejatele.

Teatud lihvimist tuleb ilmselt ette võtta ka Turu ja Soola tänava valgusfooride tsüklites. Mis suunas ja mahus saab selgeks „töö käigus“.

Autor: Rasmus Rekand, rasmus@tartuekspress.ee
Viimati muudetud: 18/05/2016 19:42:18Lisa kommentaar

image with code
Koodi uuendamiseks kliki siia

test version:0.185879945755