Küsitlus

Tartu 2019. aasta tigu on...

Saada sõbrale

Turvakood
Koodi uuendamiseks kliki siia
Ehkki vabaajakeskuse aatrium näeb praegu välja nagu täiesti tavaline ehitustander ikka, lubab TTK juht Tarmo Punger, et 21. mail tehakse linnarahvale uksed lahti. Rasmus Rekand

Mitmed põlvkonnad jäävad seda paika meenutama Emajõe-äärse kaubanduse hällina, esimese ja ainuõige kaubamaja kunagisele krundile kerkinud koloss ristiti äsja Kvartaliks. Uksed avanevad kuue nädala pärast.

Nimevalikul, kuhu kaasati innukalt ka linlaste ideid, jäi Kvartal sõelale peaasjalikult seepärast, et ükski teine pakututest ei kätkenud endas sellist mastaapsust, mis uues majas otstarvet piisavalt edasi annaks. Peale selle, et hoone võtab tõepoolest enda alla terve Riia-Turu-Soola-Aleksandri tänavaga piirneva kvartali, mahub seinte vahele mõnevõrra enam, kui pelgalt ostuhullu paradiis.

Moebrändide maaletulek

Avalöök Kvartalis antakse laupäeval, 21. mail. Esimeses etapis avavad klientidele uksed Tartus seninägematud moemaailma suurtükid H&M ning Zara. Lisaks veel Rademar, PopSport, Esprit, Jack&Jones, Vero Moda, Superdry, Monton-Mosaic, kingakauplused Danija, Famclub, NS King, lastele Juku, Kidz One ja Karupoeg Puhh, kodukaupadest Koduekstra ning kesklinna suurima toidupoe rollis linna kolmas Maksimarket.

„Tegu on läbi ja lõhki Tartut armastava ärikvartaliga, mis defineerib uuesti linnasüdame ning hingab linnas toimuvaga ühes rütmis,“ põhjendab selgituskiri keskuse lipukirja „Tartu südames“. Kui praegu on meelelahutus- ja ööelu selgelt nihkes Raekoja platsi suunas, siis Kvartal on võtnud eesmärgiks Aleksandri tänava äärde päikeseterasside rivvi koonduvate kohvikutega selle piiri nihutada taas vähemalt endise Tarvase aegade tasemeni. Punaste tammede rohelusega looritatud Aleksandri tänav jääbki Soola nurgast alates peamiselt jalakäijate pärusmaaks, autodest saab sinna asja olema vaid naabermaju teenindavatel sõidukitel.

Arvestatava panuse linnaruumi hubastumisse võiks anda ka lahmakas katusega kaetud bussiooteala Riia tänava ääres. Seda on hoone nullkorruselt nii valikukirevuse kui aroomidega vürtsitamas kuus kiire pruukosti pakkujat – naabriteks ridamisi Tokyo sušibaar, Metro võileivakohvik, Sõõrikukohvik, R-kiosk, Chi restoran ja Hesburger. Itaalia toidu austajate rõõmuks jõuab lõpuks Tartusse pealinnas nime teinud Vapiano.

Tarbijate kooperatiivi tütarettevõtte, maja haldamiseks loodud TTK Kultuurikeskus OÜ juhatuse liikme Kaire Krevaldi kinnitusel soovitakse koostöös linnaga bussireisijatele ka keskuse sees lisamugavusi pakkuda. „Näiteks Maksimarketi kassas seistes näed tabloolt, mis kopeerib peatuses olevat infot, et Annelinna buss väljub kuue minuti pärast ja Tähtvere suunas minejatel on veel veerand tundi, jõuab nii apteegist kui tualetist läbi käia,“ kirjeldas Krevald elu lähitulevikus.Asjaajamine Kvartalis peab esteetikalaksu tagama igal sammul.

Ka tualettruumidega tehakse pisukest revolutsiooni – esimest korda Baltikumis paneb just Tartus jala maha Euroopa suurlinnade keskustest tuttav disainveetseede kett 2theloo.

Järellainetus sügisel

Kahele maa-alusele parkimiskorrusele pääseb nii Turu kui Soola tänavalt. Väljasõit toimub vaid Soolast. Pungeri kinnitusel küsitakse raha autode garažeerimise eest samas suurusjärgus naabritega, ent mõnevõrra vähemgi, kui sama teenuse eest tänaval. Majapõues peituvas autopesulas saab metallsuksul lasta soovi korral ka kuue läikima lüüa.

Teises etapis, plaanikohaselt sügisel, võtavad Kvartalis koha sisse teenindussektori vaalad: töötukassa, ortodontiakeskus ja Bigbank.

Soola-Aleksandri nurga majas hõivab V Spa hotell, mille lõplikku valmimist tuleb oodata novembrini. Veiko Mahlakase veetavas äris leiab nii 79 nelja tärni väärilist hotellituba, paar sviiti, restorani, 700 külalist mahutava konverentsikeskuse kui ka 11 sauna ning klaaskatusega basseini.

 

Kvartal
pinda 55 000 m2
50 poodi
11 toidukohta
6 kontorit
360 parklakohta
13 lifti
16 eskalaatorit-travelaatorit
576 akent

Autor: Rasmus Rekand, rasmus@tartuekspress.ee
Viimati muudetud: 07/04/2016 01:40:16Lisa kommentaar

image with code
Koodi uuendamiseks kliki siia

test version:0.15790700912476