Küsitlus

Kas Tartu Ekspress peaks tegevust jätkama?

Saada sõbrale

Turvakood
Koodi uuendamiseks kliki siia

Kuigi riigikogu minu ettepanekuga naisi vaba päevaga austada kaasa ei läinud, pole ma oma viimast sõna veel öelnud. Nad ei tea, kellega neil tegemist on.

Minu kuulsuse jaoks on Tartu hakanud kitsaks jääma: kuivõrd minu algatatud naistepäevaküsimus riigikogu põhiseaduskomisjonis päevakorda tuli, võttis minuga ühendust TV3, kes soovis mind kodukohajärgses lillepoes filmida. Ehmusin kohe ära ja pesin end kiirelt puhtaks. Võtted läksid edukalt ja sain oma põhisõnumi maha öeldud: õrnemat sugupoolt tuleb tunnustada.

Kaheksandik omasooiharaid

Kahjuks öeldi mulle resoluutselt ei. Komisjoni esimehe Kalle Laaneti vastus oli lausloll: põhjendas, et kuna vaba päeva puhul hakkaks mehed jooma ja naisi kolkima, ei saa päeva riigipühaks kuulutada. Mokaotsast poetas küll, et see oli nali, aga mind ei ajanud see muigamagi mitte. Õige mees naistepäeval naist ei peksa. Naistepäeval tuuakse lilli. Kui Laanet kellegagi jõudu tahab katsuda, kirjutagu mulle.

Tundub aga, et Eesti rahvale läksin väga hästi peale: 88% TV3 päevaküsitlusele vastanuist ütles minu mõtetele jah. Ju need 12% olid siis homod. Samas olen hea südamega mees ja mul pole homode vastu midagi, kuniks nad minu istmiku kallale ei kipu. Minu poolest võivad kas või oma vanaisaga ühte heita.

Mulle sai selgeks, et heaga ei saavuta midagi. Ei ole asja ei meediast ega poliitikutest, ainult mina suudan naisi kaitsta. Niisiis registreerisin 8. märtsiks aadressile Lossi plats 1a, Tallinn ehk riigikogu ette meeleavalduse, kus koos fännidega sedapuhku juba karmimal toonil naistepäeva riigipühaks nõuame. Ise plaanin valmistada plakati kirjaga „Kalle Laanet peksab naist“. Lisaks loodan saada loa pürotehnika kasutamiseks – vast on mõni sponsor ülla eesmärgi nimel nõus mind varustama.

Kaardid kesknoortel

Kõigile, kes vähegi heterod on, on kohaletulek kohustuslik. Oleks ju väga tobe seal üksinda oma lipukesega passida. Võtan kindlasti ühendust opositsioonierakondadega, eriti Keskerakonna noortekoguga – seal on päris krapsakad noormehed, kes kindlasti aitavad. Kohtume 8. märtsil kell 10!

Kuigi tähelepanu sain kõvasti, pole isiklikus elus mehetegudest seni veel kasu olnud. Viimane sõbranna, kellega jutuotsa peale sain, käis kohe alguses välja tingimuse, et voodisse ei lähe. No ma päeval tavaliselt ei ronigi voodisse. Igal juhul ütlesin riistale ka naljaga pooleks, et puhaku ta rahus, enne maikuud teda vaja ei lähe.

Vladimir Velman
keskfraktsiooni liige 

Aastaid tagasi olin mina nende hulgas, kes arvasid, et naistepäev väärib Eestis puhkepäeva staatust. Nüüd aga leian, et kuna riigikogu mitme aasta jooksul ei soovinud tunnistada naistepäeva vaatamata sellele, et Eesti mehed sel päeval naistele lilli toovad, las jääb see päev riigipühadest välja. See näitab, mis Eesti riigipühade ja tunnustatud normaalsete inimeste poolt tähistatud pühade vahe on.

Oudekki Loone
keskfraktsiooni liige

Olen kindlasti selle poolt, et naistepäev riigipühaks kuulutada. Naistepäev loodi töötavate naiste pühana: tuletamaks meelde nii seda, et naistel on õigus eneseteostusele väljaspool koduseinu, kui ka selleks, et kinnitada, et neil on õigus meestega samale kohtlemisele professionaalses sfääris.

Täna on Eestis Euroopa suurim palgalõhe - 30%. Naiste võitlust võrdse kohtlemise eest tuleb riigina tunnustada. Naistepäeva kuulutamine riigipühaks kinnitab, et Eesti soovib olla tsiviliseeritud riik, kus kõigil kodanikel on võrdsed õigused. Mul on väga hea meel, et kodanikud seda mõtet toetavad, ja kindlasti kaalun meeleavaldusel osalemist.

Autor: Uuno Kivilinnast, toimetus@tartuekspress.ee
Viimati muudetud: 17/02/2016 22:02:45Lisa kommentaar

image with code
Koodi uuendamiseks kliki siia

test version:0.18149709701538