Küsitlus

Keda usud?

Ei pagulastele, jah naistepäevale

Saada sõbrale

Turvakood
Koodi uuendamiseks kliki siia

Selle asemel, et siia igasugu murjaneid sisse vedada, võiks riigikogu tegeleda tõeliselt oluliste teemadega.

Arvamusliidrina olen oma seisukoha ammu välja öelnud: mina pagulasi siia ei soovi ja kõik. Viimati lasevad veel minu maja ka õhku ja siis on mu töökoht kojamehena läinud. Nagu mul venelastega kaklemisest veel vähe oleks.

Au Luisale

Heade mõtete linnast tahaksin võimuesindajate poole teele panna hoopis parema ettepaneku. Peaminister Taavi Rõivasel on väga kaunis naine ja Luisa laulud on veel kaunimad. Ei tea, millega selline hamstri näoga mees Luisa oskas ära võluda, aga öeldakse ju, et armastus on pime. Eesti naised on üldse ühed maailma kauneimad. Näiteks supermodellid Carmen Kass ja Karmen Pedaru.

Austagem siis kauneid eesti naisi. Kui kalendris on mingisugune hõimupäev, millest keegi midagi ei tea, lipupäev, siis 8. märts peaks olema riigipüha. Naised on seda väärt. Praegu on see kirjutatud nii väikeste tähtedega nagu näiteks mardipäev. Nagunii on 8. märtsil lillepoodides nii pikad järjekorrad, et ei mahu uksest sisse.

Enamiku Eesti elanikest moodustavad naised. On küll olemas emadepäev, aga erinevatel põhjustel kõik emaks ei saa. Kui ma ka riigipüha staatust ei saavuta, siis lipu heiskamist vääriksid kõik naised. Kuna ka meie president Toomas-Hendrik Ilves minu eeskujul uue naise võttis, siis olen kindel, et ta on nõus sellele ettepanekule alla kirjutama. Olen sel teemal rääkinud paljude inimestega, kes kõik toetavad mind.

Mädane temp

Kuigi õrnem sugu on (asja eest) omal ajal ka minu rusikat tunda saanud, on mul sees suur süda ja seisan nõrgemate eest alati. Kas või eksnaine Merike, kellest ma tegelikult kohtu ähvardusel kirjutada ei tohi, võib seda kinnitada. Lasteaia juhataja lasi medõena töötava abikaasa kord töölt lahti ja võttis oma sugulase asemele. Nagu juba teame, olen kehv vaenlane, samas kõva pullimees. Juhataja elas kõrvalmajas, nii et sidusin prügikasti kõrvalt leitud mädaneva kassikorjuse tema ukselingi külge ja lasin kella. Vahva vemp, ehkki pere lapsed olla sellest paraja trauma saanud.

Saatsin oma ettepaneku kõigile kuuele erakonnale tähitud kirjana, et nad mind eirata ei saaks. Tähitud kiri maksab 2,95 eurot, kuid naiste heaks pole mul millestki kahju. Juhin tähelepanu, et minu kuupalk jääb 130 euro kanti ja selle eest pean veel õlut, muusikat ja DVD-sid soetama.

Kui see ettepanek ikkagi riigikogu tähelepanu ei pälvi, siis alustan kampaaniat allkirjade kogumiseks. Olen kindel, et saan rohkem hääli kui kõik riigikogu liikmed valimistel kokku. Lihtsam oleks teha rahvastikuregistrist väljavõte – tahaksin näha seda inimest, kes poolt ei ole.

 

Kalle Laanet
riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees

Teema on suhteliselt tundlik ja vajaks laiemat arutelu. Arutasime komisjonis, mida härrasmehele vastata, ja leidsime, et praegusel hetkel pole mõistlik riiklikke pühi ega lipupäevi juurde teha. Naised, nende õigused ja kaitse on alati tundlik teema. Nagu üks kolleeg poolnaljaga ütles: me ei saa seda riigipühaks kuulutada, sest selle puhul võivad mehed end täis juua ja koduvägivald võib kasvada.


VAATA TV3 VIDEOT!

Autor: Uuno Kivilinnast, toimetus@tartuekspress.ee
Viimati muudetud: 10/02/2016 22:56:44Lisa kommentaar

image with code
Koodi uuendamiseks kliki siia

test version:0.20144414901733