Küsitlus

Kas ligipääsu Emajõe kallasrajale tuleks parandada?

Saada sõbrale

Turvakood
Koodi uuendamiseks kliki siia

...kuid ilmaski ei valiks ma paksu.

Alustuseks tahaksin oma viimaselt pruudilt vabandust paluda, et teda leheveergudel alatasa 99-kiloseks nimetanud olen. Ega mul silmamõõtu tegelikult suurt pole ja seega täpselt ju tema kaalu ei tea. Ise olen sale, heas vormis mees (78 kilo) ja tema on minust ikka tunduvalt suurem. Proua tõeline loomus tuli aga välja asjaoludel, mille kirjeldamiseks lugejailt pisut kannatust palun.

Suitsulõvi tänavale

Mäletatavasti sai eelmise aasta viimasesse lehte küllakutse pandud, aga kohale ei saabunud ükski fänn. Eksnaise käest sain ka paraja sauna kätte. Tegelikult eelistan ma teda endiselt naiseks nimetada. Eks jõuluajal ole kõigil omad tegemised ja kellelgi pole aega.

Püüdsin siis austajatega jorisemise asemel armurindele keskenduda ja moosisin trullakalt Mairelt välja küllakutse. Viisin daamile lisaks kuulsatele pirukatele veel konjakigi. Olen suitsulõvi ja ilma sigaretita kaua ei saa, nii said kaasa ka mitu välgumihklit, rääkimata šampusest.

Maire sõi ja jõi isuga (nagu kehakaalule kohane), aga siis viskas mind välja, et hakaku ma nüüd kodu poole astuma. Lajatasin kohe, et tema telefoninumbri tõmban nüüd maha ja ärgu ta enam mulle iial helistagu. Mitte keegi ei heida mind jõuluõhtul tänavale. Midagi oleks tahtnud toidu-rüüpe eest ikka vastu ka saada, vähemalt ööbima lootsin jääda. Tõeliselt alatu käitumine, mida on raske andestada.

Kojamehe rõõm

Mine tea, milleks see sündmus hea võis olla. Tegelikult tean: oligi väga hea, et temast lahti sain. Vähemalt tunnistas ise üles, et kaalub 96 kilo. Mulle küll iseenesest meeldib, kui on ka, mida katsuda, kuid see on ikka liig mis liig.

Nii et kui teistel olid jõulud mustad, siis minul lausa väga mustad. Mustade jõuludega olin kojamehena muidugi ülimalt rahul. Vett ei pea ju pühkima.

Siiski sai pühasid mehiselt tähistatud. Jõulud läksid sujuvalt üle nimepäevaks 1. jaanuaril (Uuno peab ju ikka kõiges esimene olema), milleks mul oli valmis nii vahuvein kui kaaviar. Tahtsin ka Liivimaa palsamit, aga kuna seda kodupoes parasjagu polnud, pidin leppima Vana Tallinnaga. See väärt jook on paraku ära solgitud: vanasti oli ta ikka 45-kraadine, nüüd aga on müügil mingid imelikud lahjad 30- ja 35-kraadised variandid. Selline rüübe jäägu naistele.

Noolin esinaist

Mina ei tähistagi uut aastat, vaid oma nimepäeva. Kuna aga keegi külla ei tulnud, jäid kõik joogid alles. No veinid said küll otsa, kaua ma neid hoian.

Ainus inimene, kes mulle häid jõule soovis, oli korteriühistu esinaine Svetlana Vassilevskaja. See ei ole mitte esimene kord, kui ma talle ütlema pean, kui kahju mul on, et ta vaba ei ole. Küpsetasin talle kohe hea plaaditäie pirukaid – küllap viieaastane tütar ja meeski neid hea meelega sõid. Minna on mul sinna kodust ju vaid neli-viis minutit.

Tuli peaaegu pisar silma, kui Sveta mulle jõulude puhul sõnumi saatis. Kinkis mulle veel kolm kala ka. Oleme sõbrad, kuigi ametlikult on ta ju mulle ülemuse eest. Pani prügikastid ilusti ketti, et tuul solki laiali ei kannaks ja ma mitu korda päevas tööd ei peaks tegema. Palju muidugi ei hakanud talle pirukaid tegema, on talle neljast küll. Mulle lihtsalt meeldib hea olla, ega alati ei peagi midagi vastu saama.

Ahjaa, naise käest (no mitte ei paindu keel teda eksiks kutsuma) kuulsin kurba uudist, et Kivilinna Konsumi kuninganna, turvanaine Evi Kozer on surnud. Eks ole minulgi selles oma osa, kuigi viimasel ajal saime juba väga hästi läbi. Mis teha, kes meist ilmasambaks jääks.

 

Maire Mõisavahest
ekspruut

Mina heitsin Uuno tänavale? Mis kuradi jutt see on! Uuno vaadaku enda käitumist. Tal on oma kodu olemas, ega mina pea teda siia ööbima jätma. Mis siis, et ta mulle süüa-juua tõi? Enda poolt pakkusin talle ka. Ega ma mingi tänavaelanik pole, et tema mind toitma peaks. Ise ronis siia. Meie vahel pole mitte midagi.

Inimene tahtis külla tulla, ütles, et üksi kodus on igav. Tuttavad oleme, aga mis see siia puutub, et vahel joome? Jumal hoidku, rääkigu Uuno, mida tahab. Igaüks napsutab, kas siis on kohe viinaviga?

 

Svetlana Vassilevskaja
KÜ Kaunase pst 16 juhatuse esinaine

Häid jõule soovida on lihtsalt viisakas. On selline harjumus kolleege meeles pidada – kui neid Facebookis pole, siis tulebki ju sõnum saata või ka helistada, kui rohkem tunned ja juttu ajada tahad. Ei olnud üldse plaanis kuidagi silma paista.

Kuidas Uuno kojamehetööga hakkama saab? Nii ja naa, vahel ikka pean helistama, et on vaja natuke paremini või teistmoodi teha, aga üldiselt pole viga. Tänapäeval on väga vähe neid, kes eraisikuna majahoidjaks tuleks. Pigem kisub turg firmade poole. Peame neid inimesi hoidma ja olen Uunole ka öelnud, et olen väga tänulik, et ta meie hoovi võimalikult puhtana hoiab.

Autor: Uuno Kivilinnast, toimetus@tartuekspress.ee
Viimati muudetud: 21/01/2016 11:09:52Lisa kommentaar

image with code
Koodi uuendamiseks kliki siia

test version:0.19183111190796