Küsitlus

Millist striptiisiklubi eelistad?

Helju ja Hellad Velled - miks tegite nii?

Saada sõbrale

Turvakood
Koodi uuendamiseks kliki siia

Leidsin varahommikul prügikasti kõrvalt meelisõlle Karl Friedrichi kuuspaki. Tundsin kohe, et lõpuks hakkab ka mul vedama.

Häda on nende naistega – enamasti pole neil minu vastu mingit huvi, aga kui tulevad, siis ikka kõik korraga. Kui veel kaks nädalat tagasi tekkis tunne, et polegi mitte kellegagi Õlle Taresse Hellade Vellede laulujoru nautima minna, siis ühel hetkel oli kohting kokku lepitud koguni nelja luuaga. Tõele au andes polnud ükski neist just ülemäära ilus, aga vaatame tõele näkku: ka mina pole mingi kaunitar. Peamine, et omavahel asjad klapiks.

Umbkeelne sugulane

Neljast kõige sümpaatsem oli mulle joodiknaine Helju, kellega vahepeal peaaegu abieluranda purjetanud oleksime. Leppisin temaga kokku eelkohtingu teisipäeva õhtuks, kuhu varusin kaasa kolmeliitrise pakiveini. Õlut võin ma üksi juua, aga veini mitte mingil juhul. Olin väga elevil, sest pole pool aastat väljas käinud. Televiisorist on juba ammu kõrini.

Sadasin oma võtmega sisse ja mida näen – mingi täiesti umbkeelne jorss istub diivanil, kus peagi armurõõme lootsin nautida. Naine hakkas kohe muidugi seletama, et see on tema kauge sugulane, kes eesti keelt üldse ei räägi. Võin olla küll loll, aga rumal ma ei ole.

Helju pakkus veel välja, et võiksime külalisest mitte välja teha ja ikka veini juua. Nii pole mind veel kunagi solvatud, mina teise mehega naist ei jaga. Kui saabunud olin uhkelt taksoga, siis lahkusin kiirelt kahe bussiga, sõitsin veel jänestki. Üldiselt ma kolumnis naiste nimesid ei avalikusta, aga nüüd, Helju, sa saad! Andestan joodikule, kuid mitte litsile.

Paadimehega lavale

Seejärel hüppasid alt ära ka teised kaks naist. Mõlemad tõid põhjuseks asjaolu, et olen liiga kuulus ja nad ei julge minuga koos mõne paparatso pildi peale sattuda. Ainsana jäi raudkindlalt sõelale 99-kilone daam, kes küll kinnitas, et joob ainult vett. Vastasin, et seda võin talle kodust pudeliga kaasa tuua.

Ise olen aga pullimees ja otsin alati uusi väljakutseid. Nii tegingi Hellade Vellede poistele, keda ka kõvadeks rahvameesteks pean, ettepaneku üheskoos kas või ühe laulu esitada. Olin valmis "Viljandi paadimehe" jaoks kodust akordioni kaasa vedama, sest see pill nende kollektiivis ju puudub.

Paraku ei saanud ideest mingit asja. Bändi ninamees Märt Loddes seletas, et aega on liiga vähe, pole vastavat võimendust ning üldsegi on neil oma kindel kava. Mina arvan aga, et nad lihtsalt kartsid, et jätan nad täielikult varju.

 

Helju Talv
ekspruut

Uuno tungis minu koju, kuigi tal selleks mingit alust ei olnudki. Lasin ta sisse, kuna ta tahtis juttu ajada. Alguses rääkiski päris mõistlikult, aga siis hakkas lõugama. Ütlesin, et mingu palun ära ja kõik, läkski.

Külas oli mul sugulane. Mis siis, et venelane, kas ei või olla? Mis see Uunosse puutub, kas see on tema korter? Mingit kohtingut meil küll plaanis polnud. Ega me enam 15-aastased pole, et kohtingutel käime. Ka vahepealne abiellumise jutt oli täielik jama. Mul pole mõtteski talle naiseks minna, tal on ju oma naine ja kortergi olemas.

Tutvusime neli aastat tagasi Tartu Ekspressi kuulutuse kaudu. Olin siis üksik ja polnud kellegagi jaanipäevale minna. Seal jõi ta end aga nii täis, et ma ei tahtnud temaga mitu aastat suhelda.

Polnud Uunot vahepeal mitmeid kuid näinud, kui ta nüüd äkki helistas, et tuleb külla. Keeldusin, sest olin tööd murdmas. Nii kui töölt koju jõudsin, oli mees juba taksoga maja ees, kotid kaasas. Minu jaoks on ta praeguseks täitsa võõras inimene, käib mu sõbranna ukse taga ka aeg-ajalt, kui tuur peale tuleb.

Enam küll ei tahaks, et Uuno mulle koju tuleks. Elan sotsiaalkorteris ja siin on ju naabrid ka, keda tema tegevus häirib. Kui ta siin vahepeal oli, siis muudkui lõhkus, möllas ja röökis.

 

Märt Loddes
kitarrist-vokalist

Uuno on meile täiesti tundmatu ja võõras inimene, tema muusikalised oskused on meile teadmata. Helistab päev enne, soovib ühiselt teha lugu, mis ei kuulu meie repertuaari, ilma proovita, teadmata tehnilisi lahendusi, ta pole kunagi ühelgi meie esinemisel käinud jne. Tunneme oma pühendunud fänne väga hästi, paljusid isegi nimepidi, mis fännist siin jutt käib?

Õlle Tare on meid tellinud esinema, teades, millise kavaga ja kuidas me esineme, on sõlmitud kokkulepped. Me ei saa võtta suvalist inimest lavale ja hakata seal mingit isetegevust korraldama, teadmata kui hästi või halvasti see välja kukub, kes ja millises seisus see inimene üldse on.

Mida ülejäänud saalitäis rahvast sellest üldse arvaks? Inimesed ostavad ukse peal pileti, et tulla Hellasid Vellesid kuulama, aga laval toimub...

Autor: Uuno Kivilinnast, toimetus@tartuekspress.ee
Viimati muudetud: 11/11/2015 19:46:53Lisa kommentaar

image with code
Koodi uuendamiseks kliki siia

test version:0.33431696891785