Küsitlus

Kas ligipääsu Emajõe kallasrajale tuleks parandada?

Sigaret on võõrandamatu inimõigus

Saada sõbrale

Turvakood
Koodi uuendamiseks kliki siia

Olin üle pika aja Ropka kandis ja tekkis vajadus Aardla Säästumarketist suitsu osta.

Kahjuks oli sigarette varjav luuk müüja kohal kinni. Palusin see avada, et näeks, millist suitsu osta, seda aga ei tehtud. Minu kodupoes Kivilinna Konsumis on kõik suitsud alati kenasti nähtaval ja oma käega võtta. Öeldakse ka, et põrsast kotis ei osteta, seal aga sai neid vaid müüja käest küsida. Pöördusin tarbijakaitseametisse, kus minuga nõustuti. Müüjad, nagu näiteks Mai-Liis, aga raiusid, et ei pea ma midagi nägema.

Katku Vana Tallinn kinni

Hinnasildid on seal ka nii pisikesed, et ilma prillideta ma midagi lugeda ei näegi. Kirjutasin siis Säästumarketi juhatajale, et olen Uuno Kivilinnast ja olen Tartu Ekspressile kirjutanud vähemalt 15 lugu ning kirjutan ka neist, kui vaja. Vastus tuli nii loll, et ei aja isegi naerma. See on ainuke pood, kus luugid kinni on. Ma nii vihastasin nende põhjenduste peale tervislikest eluviisidest. Alkohol on ka tervisele kahjulik, katku siis need riiulid ka kinni, et peaksin ikka küsima, kas teil Vana Tallinna on ja mis hinnaga.

Ei tahaks küll joomist ja suitsetamist propageerida, aga mina olen suitsetanud 47 aastat ja samal ajal ära joonud vähemalt tsisternvaguni täie (60 tonni) alkoholi, millest põhiosa on küll õlu. Kõige selle kiuste kavatsen elada saja-aastaseks. Kõik on kutsutud minu juubelile, kes nii kaua elavad. Mind ei tapa miski, võib-olla ainult keegi. Igal juhul voodis ma ei sure.

Võrdub kolme naisega

Võib-olla nii visa hinge polegi terves linnas olemas. Kui ma tunnen, et mul on õigus, siis ei löö ma kunagi käega. Olen ammu öelnud, et mind ei kepi keegi, kui ma ise ei taha. Ammugi siis mitte mingi Säästumarket.

Tõsi, suitsetamine on mulle ka naissuhetes saatuslikuks saanud – mõnedki on öelnud, et nemad tuhatoosi lakkuda ei taha. Mina aga jätan enne kolm naist maha kui suitsetamise. Elu on näidanud, et need ei ole kõige paremad mehed, kes suitsu ei tee ja viina ei joo. Sealt on vähe puudus, et naisi ka ei vaata.

Õnneks viimane proua suitsetamist ikka hindas. Paraku jättis tema kvaliteet muudes aspektides oluliselt soovida. Seepärast võivad kõik naised minuga taas ühendust võtta telefonil 5889 9383.

 

Katrin Bats
Rimi/Säästumarketi kommunikatsioonispetsialist

Selline sigarettide paigutus on osa Rimi programmist „Sinu tervise heaks“. Selle eesmärk on muuta sigarettide kättesaadavust eelkõige noortele. Mõni aeg tagasi viisime näiteks Rimi hüpermarketites suurema valiku sigarette infoletti ning kassasse jäi vaid väike valik, mille ostmiseks tuleb teenindajalt soovitud pakki küsida. Sarnaselt toimime ka Säästumarketites.

Täiskasvanutel ei peaks olema probleemi soovitud suitsupakki teenindajalt küsida, aga nii mõnigi noor jätab ehk sellepärast paki ostmata, et selle küsimine võib tekitada liigset tähelepanu. Sellekohast ideed on arutatud ka riiklikul tasemel ning suure tõenäosusega on mõne aja pärast seadus, mis sigarettide müüki vaid sellisel kujul lubab.

 

Hanna Turetski
Tarbijakaitseameti tarbijapoliitika osakonna juht

Seadusega vastuolus tubakatoodete väljapaneku piiramine ei ole ning tarbija õiguseid sellega ei rikuta. Väljapaneku piiramine on meetmeks, et vähendada alaealiste suitsude kättesaamist ja suitsetamise kui tervist kahjustava tegevuse leviku vähendamist.

Väljavõte tubaka rohelisest raamatust: „Kirjandusallikate põhjal on piisavaid tõendeid, et reklaam müügikohas ja tubakatoodete väljapanek võivad mõjutada ostuotsust ning omavad mõju noortele. Suurimat positiivset mõju omavaks meetmeks oleks tubakatoodete müügikohas väljapaneku keeld.“

Kirjalikku pöördumist ei ole Uuno Pungar ametisse teinud. Kui tarbija on selle küsimusega infotelefonile helistanud ja saanud enda seisukohti pooldava vastuse, siis on tõenäoliselt tegemist möödarääkimisega.

Autor: Uuno Kivilinnast, toimetus@tartuekspress.ee
Viimati muudetud: 14/10/2015 20:08:16Lisa kommentaar

image with code
Koodi uuendamiseks kliki siia

test version:0.19221591949463