Küsitlus

Kas ligipääsu Emajõe kallasrajale tuleks parandada?

Saada sõbrale

Turvakood
Koodi uuendamiseks kliki siia

Kevadhooaeg on juba ammu käes. Kuldnokadki peaaegu laulavad. Olen juba nii sääske kui kärbest uimasena tuiamas näinud.

Naudin kevadet täiel rinnal. Mul on väga ilus sinimustvalge jalgratas ja nüüd taas ka üle Eesti kuulsaks saanud elektriline miniroller. Kahjuks on viimane enamiku ajast kadunud olnud.

Kõigepealt pani proua Tiiu selle pihta ja viie kuu pärast sain selle juhuslikult kätte. Siis oli see veel mitu korda Tallinnas kahenädalases remondis. Nüüd siis veel maaletooja OÜ Ringomeri käes remondis. Võitlesin nendega küll kuni tarbijavaidluste komisjoni istungini Toompeal, kuna minu arvates ei olnud viga minu tekitatud.

Kohtu riigilõiv on aga 125 eurot ja hea advokaat maksab kindlasti kordi rohkem. Ma kohe tean, et oleksin võitnud, aga momendil ei ole mul sellist raha välja käia ja andsin alla. Kogu maailmaga ei jõua ka võidelda. Ringomeril oli muidugi hea meel, nad ei tahtnud isegi talvekuude eest viivist. Lõpuks sain rolleri ju kätte ja loodan sellega kõige kiuste veel kaua sõita.

Tegelikult on see väga omapärane sõiduvahend, teist sellist ma Tartus näinud ei ole. Kui kuskil seisma jään, tuleb alati mõni uudishimulik juurde ja küsib, kui kiiresti see sõidab ja mitu kilomeetrit ühe laadimisajaga. Mõni autojuht tervitab ka signaali andes. Politsei mulle siiamaani eriti tähelepanu ei ole pööranud, sest kiirust ma tavaliselt ei ületa, kuigi vahel on väike pabin sees, kui olen enne pudeli õlut joonud.

Signaal on nii tugev, et olen mõnda inimest lausa ehmatanud. Kohe hüppavad kõrvale. Riia mäest üles veeredes läheb igast jalgrattast nagu postist mööda. Soovitan soojalt kõigile, see on väga hea sõiduvahend, eriti nii väikses linnas nagu Tartu. Ostke omale ka, üksinda ongi igav sõita, kuigi ta maksab rohkem kui mõni vana autologu.

Nii et UUNO1 sõidab kõigest hoolimata edasi. Kui rolleri kätte sain, tähistasin seda pudeli šampusega, mis on õlle kõrval minu meelisjoogiks.

Autor: Uuno Kivilinnast, toimetus@tartuekspress.ee
Viimati muudetud: 09/04/2015 09:46:45Lisa kommentaar

image with code
Koodi uuendamiseks kliki siia

test version:0.18272590637207