Küsitlus

Kas sõiduõpetaja naljad on sind solvanud?

Linna odavaim õlu voolab Krooksus

Saada sõbrale

Turvakood
Koodi uuendamiseks kliki siia

Ühe õhtuga kõik Taaralinna baarid? Vabalt!

Tartu Ekspressi sõltumatute ekspertide rühm võttis ette esmapilgul hullumeelsena näiva ülesande reastada ühe õhtupooliku jooksul kõik linna joomakohad.

Kõigis kvalifitseeruvates asutustes kesvamärjukest rüübata on siiski võimalik, kui valida jumalakartmatult aktsiooni ajaks suur reede, mil paljud õllesõprade mekad otsustavad uksed suletuks jätta.

Nii jäid linnavalitsuse kultuuriakna alusel moodustatud nimekirjast välja näiteks Samelini ja Elleri kohvikud, aga ka baarid Spargel ja Sumin. Samuti ei sobinud hinnatundlikku tarbijat esindavale komandole asutused nagu Püssirohukelder ja Feel Good, mis sisenemise eest tasu nõudsid. Õigustatult võib ka pärida, miks ei kuulu klassifikatsiooni „kohvikud, baarid, pubid“ alla teiste seas kultusurgas Zavood (aga kuulub Pizza Opera), ent see jääb juba rae südametunnistusele.

Kõigub euro piires

Õhtu jooksul neljalt liikmelt kuuele kasvanud uurimisrühm nõudis parima võrreldavuse huvides ülikoolilinna patriootidena kõikjal A. Le Coq Premiumi (võimalusel vaadist) või selle puudumisel võimalikult lähedast rüübet alates Saku Originaalist. Hinnati kümnepallisüsteemis miljööd, teenindust ja õlut ennast.

Ent kui tõele näkku vaadata, on mistahes toote puhul kõige olulisem faktor lõunaeestlase jaoks ikkagi hind. Selles osas pani tabeli kinni Krooks, kust ainsana saab veel pooleliitrise klaasi kätte vähem kui kahe euro eest. Pingerea kallimas otsas troonivad ühise omanikeringiga Pahad Poisid, Ristiisa ja Big Ben, mis küsivad lõuatäie eest 2,8 eurot.

Üllatuslikult osutusid verinoore žürii lemmikuteks hoopis keskealise auditooriumiga assotsieeruvad sõsarpubid Hansa Tall ja Õlle Tare, mis hõivasid kolme teguri koosmõjul vastavalt esimese ja kolmanda koha. Nende vahele mahub nostalgikute ja välistudengite pikaaegne lemmik Illegaard.

Agulist tsentrisse

Tabelit kriitilise pilguga hinnates tasub meeles pidada, et start anti ekspeditsioonile pärastlõunal Tammelinna pärlis 6teist Kannu ning sealt veereti spiraalina kesklinnale üha lähemale, lõpetades sotsiaalelu tuiksoonel Rüütli tänaval südaöö paiku.

Sestap muutuvad kommentaarid ajas esialgu entusiastlikumaks, seejärel aga üha tülpinumaks ja tõredamaks. Tegelikult ei peagi keegi tublide kõrtsmike vahel valima – nagu tõestasime, saab vabalt ühe peoõhtuga kõigile võimaluse anda.

Autor: Brigitte Karelsohn, Kersti Merimaa, Mikk Puurmann, Kaur Paves, toimetus@tartuekspress.ee
Viimati muudetud: 25/04/2014 00:04:35Lisa kommentaar

image with code
Koodi uuendamiseks kliki siia

test version:0.38091588020325