Küsitlus

Kas ligipääsu Emajõe kallasrajale tuleks parandada?

Saada sõbrale

Turvakood
Koodi uuendamiseks kliki siia

"Käisin abikaasaga loomade varjupaigas koera valimas. Kirjutan sellepärast, et vastuvõtt oli kohutav," teatas Tartu Ekspressi lugeja Elena Asari.

"Vastasin töötaja küsimusele, millist soovime, et tulime ainult vaatama ja valima. Selle peale sõimas neiu meid ja siis jättis ootama, suheldes ühe inimesega, kes tahtis kassi võtta. Oli kohe näha, et ei too neiu ega meie varjupaigatöötajale ei meeldi.

Peagi hakkas töötaja toda kassisoovijat sõimama. Et tal juba kodus on kaks kassi ja et ta on varem koera varjupaika tagasi toonud ja seetõttu enam teda ei usaldata. Saan aru, kui nii käitutaks näost näkku, mitte teiste nähes.

Kuri oli töötaja ka, nagu oleks ta keti otsas kasvanud. Mul hakkas kassisoovijast täitsa kahju. Varjupaiga töötaja hüppas talle täitsa turja, et ta on selline monstrum ja et koeral oli stress ja äkki toob kassi ka tagasi.

Tahaks nüüd küsida, kas tõesti on varjupaigal õigus inimesi sõimata ja alandada. See, et loom tagasi toodi, ei tähenda veel, et inimene on halb. Väga inetu käitumine, enam ma sinna ei lähe ja teistele ka ei soovita."

Vastab MTÜ Assisi Franciscuse juhatuse liige Kirke Roosaar:

"Kirjale ei anna ma mingit hinnangut, vaid toon ära fakti – kui linnavalitsusse ja Tartumaa veterinaarkeskusesse kirjutas seesama kodanik kaebuse kui kassisoovija, siis Tartu Ekspressi pöördus ta kui oma abikaasaga varjupaigas koera valimas käinud kodanik. Kõik kirjad on saadetud kenasti ausalt oma nime alt. Sellisele teguviisile on olemas diagnoos, kuid kuna kahtlen enda pädevuses, siis jätaks selle pigem spetsialistide anda. 

Sündmuste kohta – tõde on, et kõnealune isik käis varjupaigas kohal – üksinda(!), soovides endale kassi saada. Meie talle kassi ei loovutanud ja paraku ei loovuta ka, kuna on tõsised kahtlused, kas ükski loom selle inimese juures endale stabiilse kodu saaks.

Meil on selle inimesega olemas konkreetne kogemus läinud suvest, kus ta sai endale toreda toakoera, kelle ta kaks päeva (sic!) pärast adopteerimist väitis südamehaigeks, neerupuudulikkusega ja üleni sügelevaks loomaks … ning tõi selle koerakese kahe päeva pärast tagasi (nii kiiresti ei ole päris kindlasti võimalik süsteemseid uuringuid teha ühegi looma tervise kohta), kuna tema ei saa temaga iga kahe tunni tagant väljas käia. Õnneks sai koer pärast siiski normaalse ja toreda kodu."

Autor: Tartu Ekspress, toimetus@tartuekspress.ee
Viimati muudetud: 03/08/2016 19:10:21Lisa kommentaar

image with code
Koodi uuendamiseks kliki siia

test version:0.18329095840454