Küsitlus

Kas Tartu Ekspress peaks tegevust jätkama?

Miinimumpalga eest saab seitse korda

Saada sõbrale

Turvakood
Koodi uuendamiseks kliki siia
Madalapalgalistele tartlastele käib lõbumaja külastamine üle jõu. Freedigitalphotos.net

Seksi hind algab Tartumaa prostituutide juures 40 eurost, kuid löögilepääsemine nõuab põhjalikku ettevalmistust.

Kuigi Tartu politsei raporteeris juba 2005. aastal linna viimase lõbumaja sulgemisest, püsib maailma vanim amet ülikoolinnas endiselt au sees. Tõsi, varem taksojuhtide kaudu suust suhu liikunud info on kolinud internetti ning erinevalt kaheksa aastat tagasi Ihastes kinni pandud asutusest, mida pidanud keskealine abielupaar Juri ja Olga kinni peeti, tegutsevad tänased tegijad vähemalt näiliselt vahendajateta.

Kaubamaja taga

Odavamat kui 40eurost hinnapakkumist Tartu Ekspressile eksperimendi käigus ei tehtud. Nii jaguks 320eurosest miinimumpalgast töölisele kättejäävast 273 eurost peaaegu seitsmeks aktiks – mõistagi jääksid kommunaalmaksed sel kuul tasumata ja toit poodi.

Näiteks pakub “tavalist seksi” 40 euro eest 38aastane Marika. Seda lausa Tartu südalinnas, vana kaubamaja taga Aleksandri tänaval asuvas elumajas, mida proua ise iseloomustab puhta ja privaatse kohana. End “õrnana nagu kass” reklaamiv teenusepakkuja kaalub 160sentimeetrise pikkuse juures 66 kilo ning on arupärimise peale valmis huvilise vastu võtma kas või tunni pärast.

Klientidelt, kel on aga huvi realiseerida karmimad fantaasiad, nagu kergemad sadomasohhistlikud võtted või penetreerimine kunstpeenisega, küsib Marika tavalisest hinnakirjast kümme eurot rohkem. Asja juurde käib tema sõnul ka erootiline massaaž.

Tööd jagub maalegi

40 eurot küsib teenuse eest ka Tartust 20 kilomeetri kaugusel Tabiveres tegutsev 45aastane tumedate juustega ja volüümikam naine, kelle ampluaa on aga sama raha eest laiem. “Minett, tavaline, anaal,” vuristab ta telefonitorusse. “Olen linnast väljas, sellepärast natuke odavam. Tulge kohe.”

Aga kuhu tulla? Täpset aadressi ei soostu ettevõtlik daam avaldama, mainides vaid, et asub kohaliku poe lähedal. Sealt saab huviline täpsemaid juhtnööre. Enda pilti ta, nagu ükski teine pakkujagi, enne reisi jagama pole nõus.

Leiab ka eskortteenuse pakkujaid, kel enda pinda ei ole. 27aastane Marleen teatab, et pakub “ekstrakorpulentse” noore naisena meestele intiimteenust: lõõgastavat minetti ja seksi. Tegelikult kaalub neiu 110 kilogrammi ja on 171 sentimeetrit pikk. “Ikkagi natuke rohkem,” põhjendab ta telefonis sõnavalikut.

Marleengi küsib ühe korra eest 40 eurot. Seda aga vaid juhul, kui klient poole tunniga hakkama saab. Võimalik on endale broneerida ka terve tund – siis võib toimetada “nii palju kui jõuate”, ent hindki on siis kümne euro võrra soolasem. Kui neiu pärast kella 22 välja kutsuda, lisandub mõlemale paketile veel kümme eurot. “Ma ei ole ka 24 tundi üleval,” põhjendab ta hinnapoliitikat.

Samas leidub hoopis suurematesse kõrgustesse ulatuvaid pakkumisi. Näiteks soovib tudeng Lea leida sponsorit, kes aitaks tasuda ülikooli õppemaksu ning korterikulusid. “Olen väga seksuaalne ning annan endast maksimaalselt, et sinu muresid eemale peletada,” kuulutab ta.

Lähemal tutvumisel selgub siiski, et ümmarguse jutu taga peitub kindel taks: 150 eurot oraal- ja vaginaalseksi eest. Samuti peab klient ise hoolitsema kohtumispaiga eest, sest Lea elab koos korterikaaslasega.

Tühjad sõnad

Prostituutide kohtumispaigana tuntud portaalide üldpilti ilmestavadki kahemõttelised vihjed ja palju segadust. Näiteks väidab 33aastane Eneli Tartumaalt kõne peale, et ei kutsu kedagi enda poole, vaid postitas tõsimeeli Mahajataha.com nime kandvale veebilehele süütu tutvumiskuulutuse.

Kuid suurem osa avaldatud telefoninumbritest lihtsalt ei vasta. Samas ei ole kuulutajad üldjuhul järginud head tava ja märku andnud, millistel ajavahemikel nad saadaval on, mistõttu eelneb pädeva seksimüüja leidmisele palju aja- ja närvikulu. Mõned kasutajad on üles riputanud sootuks mitteeksisteerivad numbrid, mis on seda kummastavam, et näiteks Mahajataha lehel maksab kuulutamine 3.20 eurot.

Osa naisi on veebiruumi pruukinud sotsiaalse sisuga manifestide avaldamiseks. „Iga täiskasvanud naine ise teab, millega tegeleb, ja see pole kellegi teise asi halvustada,” väidab üks kuulutus. “Meeldiv tuleb ühendada kasulikuga.”

Sama kasutaja postitab konkreetsematki infot: “SUUSEXI MA EI TEE! võin ka käega lahti lüüa 45 eurot!”

Autor: Kaur Paves, kaur@tartuekspress.ee
Viimati muudetud: 11/04/2013 23:02:03Lisa kommentaar

image with code
Koodi uuendamiseks kliki siia

test version:0.17836999893188